Tak Takıştır Şubat'08 Etkinliği Projem

                             

Bu ayki Tak Takıştır etkinliğinin konusu yeşil,turuncu ve bakır takılar ve ev sahibesi de Nihal Hanım .Kendisine etkinlikte başarılar diliyorum ve kolay gelsin dileklerimi iletiyorum.

                 

Ben de etkinliğe bakır tel ile ördüğüm kemer ile katılıyorum.Bu kemerin yapılışını kısaca anlatayım:

Öncelikle bir adet çiçek teli denilen tel,bakır pullar,janjanlı kesme boru boncuk,kemer tokası,2,5 veya 3 numarali şiş gerekmektedir.

9 adet kesme boncuk 1 adet pul gelecek şekilde pulları ve boncukları 3 metre oluncaya kadar diziyoruz.

Sonra şişe örgüye başlar gibi 10 ilmekle başlıyoruz.Eğer sık ören biriyseniz daha fazla ilmekle de başlayabilirsiniz.

İlk sıraya kemer tokası geleceği için boş olarak haroşa arkasını da düz olarak örüyoruz.Tekrar öne geldiğimizde haroşa örerken her ilmeğe bir boncuk gelecek şekilde örüyoruz.Arkayı yine boncuksuz düz örüyoruz.Yani boncuklu kısımlar öne gelecek ve haroşa örülecek,arka kısım ise düz örülecek ve boncuk konulmayacak.

İstenilen uzunluğa gelindiğinde kesiyoruz ve tokaları takıyoruz.Tokaları da telle aynı dikiş diker gibi kemere deliklerinden iğne ile diker gibi geçirerek takıyoruz.Ucuna klipsi ve uzatma zincirini takıyoruz.Uzatma zincirini de değişik pullarla süsleyebilirsiniz,ben para taktım.

Aşağıdaki resimde de kesme boncuk yerine iri kum boncuk kullandığım kemer görülmekte.Pul koymadan sadece kum boncuklarla da örebilirsiniz.

                      

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !